NAPOLEON BYŁ DZIEWCZYNKĄ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 marca 2018

"NAPOLEON BYŁ DZIEWCZYNKĄ"
Sztuka w wykonaniu aktorów ATM im. St. Jaracza w Otwocku reż. Tadeusz Hankiewicz


(...)Kiedy się więc otwiera kur¬tyna i naszym oczom ukazuje się śliczne wnętrze. Jest sympatycznie, dialog toczy się z wdziękiem, ale akcja jakby nie posuwała się do przodu. Później jednak się wszystko odmienia, dobrze wprowadzeni w sytuacje w lot chwytamy zawiłe komplikacje akcji, owe nie-prawdopodobne perypetie, zrodzone z jednego niewinnego kłamstwa młodej kobiety. Jedno kłamstwo rodzi drugie, ciągle trzeba snuć nowe pomysły, aby zwieść przeraźliwie naiwnego męża(...)
(...)Autor wymyślił nie tylko śmieszne sytuacje, ale i szczerze śmieszne postacie. Arcyzabawną kłamczuchę, która naprawdę nie może i nie potrafi mówić prawdy, ale jej kłamstewka są zawsze niegroźne i niewinne, choć wywołują tyle zamieszania(...)
(...) O nie! Nie będę wyjaśniał Ci, drogi Czytelniku, o co chodzi w tym tytule. Nie ma tak dobrze. Trzeba iść do teatru, odsiedzieć uczciwie, śmiać się w tym czasie do rozpuku, aby w końcu wiedzieć, jak to było z tym Napoleonem i czy w ogóle z tym Napoleonem, którego masz na myśli (...
Henryk Pawlak
Głos Robotniczy nr 99
26-04-1984

Lili - Olga Zajączkowska
Sylwia - Patrycja Spiess
Filip - Wacław Jarzębiński
Wiktor - Paweł Zakrzewski
Panna Marta - Elżbieta Mikulska
Policjantka - Inez Czarnecka-Sitek
Kelner Henryk - Jarosław Zawadzki

Galeria

  • Powiększ zdjęcie plakat spektaklu Napoleon był dziewczynką

    plakat spektaklu Napoleon był dziewczynką